Informacje prasowe

IPMA Polska w Przeglądzie Uniwersyteckim

IPMA Polska w Przeglądzie Uniwersyteckim

 

Zachęcamy do lektury artykułu poświęconego działaniom International Project Management Association Polska i Zachodniopomorskiej Grupy Regionalnej, który ukazał się w ostatnim wydaniu kwartalnika Przeglądu Uniwersyteckiego (pismo Uniwersytetu Szczecińskiego, str. 107-108).

 

Więcej na http://www.przeglad.usz.edu.pl/ 

Project Master z Patronatem Honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

1 czerwca 2015 ruszyła kolejna edycja konkursu Project Master honorującego autorów najlepszej pracy magisterskiej i podyplomowej z dziedziny zarządzania projektami w danym roku akademickim. Z przyjemnością informujemy, iż Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Lena Kolarska-Bobińska, objęła patronatem honorowym X edycję konkursu.

Zwinne metodyki zarządzania projektami

Tradycyjne, kaskadowe zarządzanie projektem sprawdza (a raczej sprawdzało) się w warunkach dużej przewidywalności, stabilności oraz dużej świadomości Klienta, co do własnych oczekiwań.

Tradycyjny model prowadzenia projektów ma wiele zalet, do których możemy zaliczyć:

Zarządzanie projektami w małej i średniej firmie

Wymyślamy, wytwarzamy, sprzedajemy, wymieniamy coraz szybciej. Globalna szybkość musiała mieć również wpływ na to, w jaki sposób pracujemy. Praca etatowa z jej powtarzającymi się zadaniami, stałymi zdarzeniami i relacjami zaczyna odchodzić do lamusa i wbrew wielu obawom towarzyszącym uelastycznieniu pracy, będzie to stała tendencja.

Zarządzanie projektami – wyższy poziom wtajemniczenia

Zarządzanie projektami można niekiedy porównać do prowadzenia działań zbrojnych. Jeżeli w swojej firmie przypominasz raczej pułkownika a nie szeregowego, prowadziłeś duże kampanie i stoczyłeś wiele wygranych bitew na polu project managementu, powinieneś pomyśleć o tym, jak do Twojego munduru przyczepić nowe belki.

Czy zarządzanie wiedzą się opłaca?

Czy do efektywnego prowadzenia projektów wystarczy zarządzanie zasobami, ludźmi i jakością? Coraz częściej do tego grona dołączana jest wiedza. Czynnik ten wpływa na osiągnięcie standaryzacji procesów i powtarzalności wyników.

Efektywne zarządzanie projektami w firmie

W dzisiejszych czasach prawie każda firma, organizacja czy instytucja realizuje różnorodne projekty: szkoleniowe, IT czy inwestycyjne. Aby skutecznie zarządzać zarówno małymi projektami, jak i dużymi portfelami potrzebna jest nie tylko specjalistyczna wiedza i doświadczenie, ale również znajomość internetowych narzędzi komunikacji, które znacząco obniżają koszty, a przede wszystkim pozwalają na efektywne zarządzanie projektem. Nie bez znaczenia jest fakt, że ze względu na coraz silniejszą konkurencję na rynku, trend w wykorzystaniu narzędzi ułatwiających komunikację coraz bardziej się rozprzestrzenia.

Narzędzia komunikacji w zarządzaniu projektami sportowymi, czyli jak wyjść na dobrą pozycję

Można stanąć w miejscu i oczekiwać, że świat się do nas dostosuje. Można robić niewiele, a oczekiwać wielkich efektów. Można, ale najlepiej… po prostu zacząć działać.

Największe wyzwanie firm? Zarządzanie projektami!

Aż 61% przedsiębiorców uważa, że największym wyzwaniem w prowadzeniu biznesu jest skuteczne i efektywne zarządzanie projektami – wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Maconomy wśród przedstawicieli branż usługowych.

Jak zbudować efektywny zespół projektowy?

Efektywna praca zespołowa to klucz do osiągnięcia sukcesu każdego projektu. Z badania The Institute for Corporate Productivity - i4cp nt. zaufania pracowników do swojego pracodawcy wynika, że 88% respondentów uznało zaufanie za czynnik posiadający znaczący wpływ na osiąganie celów i zadań wyznaczonych przez firmę. A jakimi zasadami powinien kierować się Project Manager budując zespół projektowy, by realizacja projektu zakończyła się sukcesem? 

Subskrybuje zawartość