O konkursie

POLISH PROJECT EXCELLENCE AWARD

Polish Project Excellence Award


Organizowany z inicjatywy International Project Management Association Polska doroczny konkurs Polish Project Excellence Award honoruje najbardziej spektakularne osiągnięcia w praktyce zarządzania projektami. Jego celem jest nagradzanie najlepszych projektów oraz promowanie kompetencji realizujących je przedsiębiorstw. Ocena projektów zgłoszonych do Konkursu dokonywana jest z wykorzystaniem uznanego na świecie modelu Project Excellence. To sprawdzone narzędzie umożliwia kompleksową ewaluację zarówno samego procesu zarządzania danym projektem, jak i jego szeroko rozumianych rezultatów.

 

Korzyści z aplikacji

Poza prestiżem najważniejszej obecnie nagrody branżowej oraz uznaniem polskiego i międzynarodowego środowiska profesjonalistów, aplikowanie do Konkursu niesie ze sobą następujące korzyści:

 • wsparcie od doświadczonych, zewnętrznych specjalistów w identyfikacji obszarów do dalszego doskonalenia (Raport z oceny),
 • cenne referencje potwierdzone przez największą polską organizację skupiającą specjalistów z dziedziny  zarządzania projektami - IPMA Polska,
 • szansa do zaprezentowania zespołu projektowego oraz do wymiany doświadczeń z innymi Finalistami podczas panelu Konferencji poświęconego Konkursowi PPEA,
 • możliwość wykorzystania logo Konkursu PPEA w dokumentach organizacji i innych publikacjach pozwala na zaprezentowanie projektu i Zespołu jako najbardziej skutecznych i rozpoznawalnych w  całym kraju.

 

 

 


Z czym wiąże się aplikowanie do konkursu?

 • Wkład pracy – zaangażowanie członków zespołu projektowego do przygotowania dokumentacji i udział w wizycie studyjnej asesorów
 • Koszt – odpłatność 5 tys. zł netto na pokrycie kosztów obsługi oceny projektu oraz dodatkowo pokrycie kosztu wizyty asesorów (nocleg, wyżywienie)


POBIERZ WNIOSEK APLIKACYJNY


Warunki zgłoszenia projektu:

 • Aplikant może zgłosić do Konkursu dowolną liczbę projektów.
 • Wymagania dotyczące zgłaszanego projektu są następujące:
  • minimalny czas trwania projektu: 6 miesięcy
  • minimalna liczba członków zespołu projektowego: 6
  • minimalna liczba podwykonawców wewnętrznych/zewnętrznych: 1
  • projekt musi być ukończony, lecz nie wcześniej niż na 24 miesiące przed datą złożenia aplikacji.
  • Zgłoszenie projektu do Konkursu wymaga złożenia dokumentów aplikacyjnych w formie pisemnej (papierowej lub elektronicznej), według wzoru dostarczanego przez Organizatora Konkursu.

 

Zespoły projektowe aplikują do Polish Project Excellence Award, składając pisemne raporty wykazujące, jakie zadania zrealizowano w ramach kryteriów PE Model, oraz jakie rezultaty odniesiono podczas realizacji projektu.
Poniżej znajdą Państwo dokumenty aplikacyjne, z któryminależy zapoznać się w ramach aplikacji do Konkursu Polish Project Excellence Award.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

1. ULOTKA PPEA

2. REGULAMIN KONKURSU

3. WNIOSEK - ZAŁĄCZNIK NR 1 DO REGULAMINU

4. HARMONOGRAM - ZAŁĄCZNIK NR 2 DO REGULAMINU

5. KOSZTY

Co mówią Laureaci?

Albert Pasek – Kierownik Zespołu Zarządzania Produktami i Projektami Technologicznymi, Mateusz Stasiak – Kierownik Projektów w Biurze Strategii, Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Udział w konkursie Polish Project Excellence Awards było wspaniałą okazją do oceny jakości zarządzania projektami w Totalizatorze Sportowym. Zdobycie srebrnej nagrody w kategorii Projekty Informatyczne jest potwierdzeniem wysokich kompetencji spółki, a uzyskane wyróżnienie potwierdza również, że Totalizator Sportowy wybrał właściwą drogę transformacji technologicznej.

Dawid Sieniuć – Dyrektor Zarządzający Agencji Promocji Inwestycji Sp. z o.o.

Konkurs IPMA Polish Project Excellence Award 2019 traktowaliśmy przede wszystkim jako okazję do skonfrontowania sposobu i wyników naszej pracy ze spojrzeniem oraz oceną organizacji zrzeszającej najlepszych profesjonalistów w zakresie zarządzania projektami. Jesteśmy wdzięczni Stowarzyszeniu IPMA Polska i jego audytorom oraz jury, że mogliśmy takiego podsumowania wspólnie dokonać. Prowadząc od 20 lat inwestycje infrastrukturalne, Agencja Promocji Inwestycji dokłada starań, by nie zgubić w rutynie codziennych obowiązków najważniejszej naszym zdaniem umiejętności – budowania partnerskich stosunków między stronami o – wydawać by się mogło – skrajnie rozbieżnych interesach. Tym bardziej więc cieszy nas, że – przyznając nam tytuł „Najlepiej zarządzanego projektu w Polsce w roku 2019” w kategorii „Projekty inwestycyjne” – Stowarzyszenie IPMA doceniło wagę budowania właściwych relacji w prowadzeniu zadań infrastrukturalnych, będących w powszechnym przekonaniu wyłącznie domeną liczb, schematów i planów. Opinie jury i audytorów oraz raport, który powstał w wyniku oceny całego projektu są dla nas cenną lekcją, z której wyników mamy zamiar korzystać w kolejnych zadaniach. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, profesjonalizm i atmosferę stworzoną przez przedstawicieli IPMA Polska przez cały okres konkursu oraz w trakcie XXII Konferencji i towarzyszącej jej Gali.

Jerzy Cieślik - Kierownik Projektu, RAFAKO S.A., Jerzy Mirosław - Projektant Prowadzący Projektu, RAFAKO S.A.

Udział w konkursie PPEA 2019 już od samego jego początku to jest od czasu wypełniania stosownej aplikacji był dla nas ogromnym wyzwaniem. Zdawaliśmy sobie sprawę, iż nie będzie to łatwe zadanie, zwłaszcza, że RAFAKO S.A. startowało w tym konkursie po raz pierwszy. Bardzo miłym dla nas doświadczeniem było spotkanie w Szczecinie z wymagającymi, ale obiektywnymi asesorami z IPMA. Otrzymane wyróżnienie Srebrnego Finalisty było dla nas niezwykle przyjemne zawodowo i było wielkim przeżyciem, które na długo zagości w naszej pamięci. Sama Gala przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Było podniośle, bardzo uroczyście a moment oczekiwania na ogłoszenie wyników był jak podczas ceremonii rozdania Cezarów.
A potem, już po ogłoszeniu wyników nastał dla nas czas nieopisanej radości. To co pozostało po tym konkursie to ogromna satysfakcja z uzyskanego osiągnięcia, będącego podsumowaniem tego wszystkiego czego doświadczyliśmy podczas realizacji nagrodzonego projektu.

Weronika Jakubowska – Rzecznik Prasowy, Mercator Medical SA

Udział w konkursie Polish Project Excellence Award oraz otrzymanie tytułu Brązowego Finalisty w kategorii Projekty Inwestycyjne to dla nas znaczące wyróżnienie, osiągnięcie i jednocześnie szansa na pochwalenie się projektem budowy nowoczesnej fabryki rękawic nitrylowych. Zgodnie z planem poza samą fabryką stworzyliśmy także pełną i nowoczesną infrastrukturę społeczną oraz zabezpieczającą środowisko naturalne. Jesteśmy dumni z tego, że nasza praca została doceniona przez zespół profesjonalistów. Kompleksowy raport, który otrzymaliśmy, stanowi dla nas cenny materiał do prac nad udoskonalaniem procesów zarządzania projektami w firmie. Dziękujemy organizatorom za poświęcony czas i przyznaną nagrodę.

Kamila Wiesiołek - Project Manager, Ultimo

W konkursie IPMA Polish Excellence Award wystartowaliśmy po raz pierwszy, nie liczyliśmy na to, że wygramy a jednak udało się. Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia, a jednocześnie doceniamy bardzo cały proces startu w konkursie, przygotowywania raportu i wizyty studyjnej. Wszystkie te elementy pozwoliły nam jeszcze lepiej i z dystansu przyjrzeć się zarządzaniu projektem w naszej organizacji i znaleźć miejsca, w których możemy być jeszcze lepsi. Nagroda to sukces na który ciężko pracował cały Zespół projektowy, a jednocześnie motywacja do tego aby stale doskonalić swój warsztat.

Maria Sowiak – Wiceprezes Zarządu, Bipromet S.A.

Udział w konkursie był potwierdzeniem, że obrana droga w rozwój naszej firmy w obszarze projektowym jest słuszna i pozwoli na jeszcze lepsze zarządzanie projektem jak i w konsekwencji procesem inwestycyjnym. Wiemy co zrobiliśmy i co jeszcze mamy zrobić, aby wdrożony model BIM stanowił efektywne narzędzie do oceny projektów.

Artur Bajnerman – Dyrektor projektu, Naftoremont-Naftobudowa Sp. z o.o.

Znalezienie się wśród finalistów konkursu IPMA Polish Project Excellence Award 2019 było dla całego zespołu projektowego jak również dla całej naszej firmy ogromnym wyróżnieniem. Nagroda „Srebrnego Finalisty” w kategorii projekty inwestycyjne to sukces wielu osób zaangażowanych w realizację zadania, szczególnie że spółka Naftoremont-Naftobudowa brała udział w konkursie po raz pierwszy. Udział w konkursie, praca nad przygotowaniem raportu to dla nas duże doświadczenie, które z pewnością będzie skutkować kolejnymi projektami zakończonymi sukcesem w przyszłości. Cieszymy się bardzo, że nasza praca została doceniona przez zespół profesjonalistów, co jest dla nas również motywacją do dalszej pracy przy kolejnych projektach.

Adam Getler, Kierownik Projektu, Zespół Zarządzania Portfelem Projektów GK JSW, Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

Wygrana w konkursie Polish Project Excellence Award w kategorii projektów organizacyjnych to wielkie wyróżnienie dla Zespołu Projektowego oraz ogromny prestiż dla całej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Udział w konkursie był dla zespołu projektowego niezwykłym i zupełnie nowym doświadczeniem. Kierowanie projektem, którego efekty mają na długie lata być wyznacznikiem w prowadzeniu projektów w JSW S.A. oraz całej GK JSW było dla mnie ogromnym wyzwaniem oraz zaszczytem. Mam jednak świadomość, że najtrudniejsze dopiero przed nami - najważniejsze dla nas są efekty, które dzięki wprowadzonej metodyce będziemy osiągać w kolejnych projektach. Bardzo dziękuję za docenienie naszych działań w dążeniu do projektowej doskonałości. Z każdym kolejnym dniem będziemy starli się przekształcać JSW S.A. oraz całą Grupę JSW w organizacją projektową.

Rafał Zahuta, Dyrektor Projektu, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zespół projektowy, który reprezentuję, wziął udział w Polish Project Excellence Award po raz pierwszy w 2018 roku. To bardzo budujące doświadczenie. Dzięki niemu mieliśmy szansę skonfrontować nasze podejście do tematu z innymi, wdrażanymi w praktyce, modelami skutecznego realizowania projektów. Cieszę się, że mogliśmy zasięgnąć opinii ekspertów, a także skorzystać i podzielić się doświadczeniami z innymi specjalistami, skupionymi wokół idei PPEA.

Grzegorz Ścisło, Dyrektor Projektu/Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej, e-point SA

W 2018 r. po raz drugi stanęliśmy na podium Polish Project Excellence Award. Nagroda ta jest wyróżnieniem nas jako Zespołu. Zespołu, w którym 40 indywidualności połączyło siły, tworząc zgraną i elastycznie odpowiadającą na potrzeby projektu grupę, w której cele Zespołu stały wyżej nad własne, partykularne interesy. To właśnie unikalna praca zespołowa zadecydowała o sukcesie tego projektu i cieszymy się, że jurorzy również to dostrzegli. Udział w konkursie był dla nas okazją do przeprowadzenia głębokiej retrospektywy, poznania opinii ekspertów oraz dyskusji z osobami prowadzącymi projekty w innych metodykach, branżach i środowiskach. Otrzymaliśmy wartościowy feedback oraz mogliśmy podzielić się naszymi dobrymi praktykami dotyczącymi tworzenia i optymalizowania zespołów agile-owych.

Przemysław Głębocki, General Manager, Schenker Technology Center (Warsaw) Sp. z o.o.

Polish Project Excellence Award to wydarzenie, które zarówno organizacyjnie, jak i merytorycznie stoi na bardzo wysokim poziomie. Było nam niezmiernie miło znaleźć się w gronie nagrodzonych firm, szczególnie iż jako DB Schenker Technology Center Warsaw braliśmy udział w konkursie po raz pierwszy. Udział w konkursie to doskonała okazja do autorefleksji na temat organizacji i przebiegu projektu z perspektywy czasu i korzyści z niego płynących. Rezultaty rozważań wraz z raportem asesorów, który stanowi olbrzymią wartość dodaną, można traktować jako unikalny materiał lessons learned. Z całą pewnością może on posłużyć do dalszego rozwoju dojrzałości projektowej organizacji. Otrzymanie Tytułu Srebrnego Finalisty podniosło prestiż projektu wewnątrz organizacji i dumę jego uczestników z uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.

Maciej Ostrowski, Dyrektor ds. doskonalenia organizacji, Eltel Networks Energetyka S.A.

W 2018 roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w konkursie PPEA. Była to okazja, żeby przyjrzeć się jak prowadzimy projekt w organizacji, uzyskać informacje od specjalistów z branży. Udział w konkursie zadziałał motywacyjnie i integrująco na całą firmę. Pracownicy kibicowali projektowi do samego końca. Sama organizacja konkursu to wzór profesjonalizmu, ale również dobrej zabawy. Dziękujemy organizatorom serdecznie.

Dariusz Kozikowski, Dyrektor Projektu, Pion Zarządzania Projektami, Elektrotim S.A.

Nasz udział w Konkursie Polish Project Excellence Award powodowany był m.in. chęcią sprawdzenia naszych umiejętności zarządczych. Doskonalimy te umiejętności od wielu lat ale dopiero znalezienie się w elitarnym gronie finalistów Konkursu dało nam obraz w jakim miejscu jesteśmy. Również prezentowany przez nas projekt jako wyjątkowy przykład multidyscyplinarnej sztuki inżynierskiej oraz jego rezultaty zasługiwały na prezentację szerszemu gronu. Wykorzystanie przy jego realizacji promowanych przez IPMA zasad doskonałości w zarządzaniu projektami pozwoliło osiągnąć sukces, jakim był udział w finale Konkursu PPEA 2017. Dzięki udziałowi w Konkursie znacząco wzrósł poziom kompetencji w zakresie zarządzania projektami w firmie Elektrotim S.A. Dodatkowo, niezwykle miłym akcentem był nasz udział w Gali rozdania nagród, która miał iście hollywoodzką oprawę.

Piotr Matunin, Kierownik Projektu, Biuro Zarządzania Projektami, Urząd Miejski Wrocławia

Udział w konkursie stanowił dla mnie niezwykłe doświadczenie. Przygotowanie i opracowanie raportu pozwoliło zarówno mi jak i sponsorowi projektu spojrzeć na Nasz Projekt i Nasz Zespół z zupełnie innej, zewnętrznej perspektywy. W tym kontekście najbardziej cieszy i największą wartość stanowi silna integracja zespołu, identyfikowanie się z celami Projektu i ogólnie celami organizacji oraz znaczenie roli i pozycji Kierownika Projektu, jako rzeczywistego lidera. Ogromne znaczenie, powód do dumy i satysfakcji stanowi też fakt, że I miejsce w tegorocznej edycji Konkursu jest kontynuacją sukcesu z roku poprzedniego, a zwłaszcza, że zwycięstwo odnieśliśmy w rywalizacji z potężnymi podmiotami sektora prywatnego. Stanowi to miarę sukcesu nie tylko Zespołu i Projektu, ale także długofalowej polityki Miasta Wrocławia i w szczególności pracy Biura Zarządzania Projektami w zakresie stworzenia struktury i kompleksowego zarządzania projektami w sektorze samorządowym.

Maciej Mańkowski Director of Processes, Projects and Internal Audit Area, KRUK S.A.

Inspiracją do wzięcia udziału w konkursie IPMA Project Exellence Award była lektura i analiza modelu Project Exellence Baseline IPMA. Nasze Biuro Projektów uznało, że zebrane tam praktyki i doświadczenia doskonale wpasowują się w kulturę organizacyjną i sposób prowadzenia projektów jaki promujemy w firmie KRUK a przy tym jest doskonałą bazą wiedzy i best practice. Model posłużył nam przede wszystkim do doskonalenia procesu zarządzania projektami oraz do rozwijania kompetencji projektowych osób pełniących funkcję Kierowników Projektów i Sponsorów oraz pracowników Biura Projektów. Kultura KRUKa oparta jest na ciągłym doskonaleniu, dlatego też uznaliśmy, że wzięcie udziału w konkursie będzie dla nas świetną okazją do poddania się ocenie zewnętrznych expertów i otrzymania wartościowych sugestii. Jednocześnie udział w konkursie był okazją do docenienia zespołu projektowego Systemu Sugestii Pracowniczych i wspólnego świętowania. Zdecydowanie rekomendujemy udział w konkursie wszystkim tym, którzy tak jak my są otwarci na zewnętrzny feedback, kontakt z expertami i świadomie dążą do doskonalenia w cyklu Plan, Do, Check, Act.  

Wojciech Brach, kierownik Zespołu Wdrażania Projektów Transformacji Cyfrowej i Operacji, Bank Zachodni WBK

W lipcu br. projekt NP3355 „Wdrożenie AbInitio Express>it jako silnika decyzyjnego w procesach kredytowych" został zgłoszony do konkursu Polish Project Excellence Award. Projekt angażował pracę przedstawicieli wielu jednostek naszego banku w ramach Programu iRisk. Kierował nim Dyrektor Szymon Mercik. Mieliśmy przyjemność współpracować ze wspaniałymi osobami, dzieląc się i zdobywając doświadczenie projektowe, a co najważniejsze realizując dla banku strategiczny projekt, będący częścią Transformacji Cyfrowej. W rezultacie, nasze wysiłki zostały docenione i uznane poprzez tytuł Brązowego Laureata Polish Project Excellence Award 2017 w kategorii Projekty Organizacyjno-Informatyczne.

Marta Walaszczyk-Szymańska, koordynująca Program Obsługa bez barier, Bank Zachodni WBK
Srebrny laur w konkursie IPMA Polish Project Excellence Award 2016 to sukces całego zespołu oraz osób zaangażowanych w realizację projektu. "Obsługa bez Barier” jest projektem unikalnym wśród polskich instytucji finansowych, jeśli chodzi o kompleksowość realizowanych działań. Nagroda to potwierdzenie, że współpraca wielu jednostek banku oraz budowanie relacji z partnerami zewnętrznymi przynosi rezultaty nie tylko w postaci generowania oczekiwanych przez klientów rozwiązań, ale także profesjonalizmu w ich wdrażaniu. Cieszymy się, że nasze działania w dążeniu do projektowej doskonałości zostały docenione przez profesjonalistów.

Tomasz Kuliński - kierownik projektu "Inteligentne systemy transportowe w Bydgoszczy", SPRINT
Znalezienie się wśród finalistów konkursu Polish Project Excellence Award było dla nas ogromnym wyróżnieniem. Nagrodzony projekt: inteligentne systemy transportowe w Bydgoszczy, był projektem bardzo skomplikowanym, i zdecydowanie nie osiągnąłby takiego sukcesu, gdyby nie właściwe zarządzanie nim. Najważniejsze dla nas są osiągnięte efekty – odczuwalne przez społeczeństwo i władze Bydgoszczy.  Konkurs Polish Project Excellence Award potwierdził nam, że dobre zarządzanie projektem jest podstawą do osiągnięcia sukcesu.

Robert Bednarski – dyrektor Biura Zarządzania Projektami Urzędu Miejskiego Wrocławia
Wygrana w konkursie Polish Project Excellence Award to wielkie wyróżnienie dla Biura Zarządzania Projektami oraz ogromny prestiż dla naszej organizacji. Zwycięstwo pokazuje, że Miasto Wrocław realizuje projekty na najwyższym, konkurencyjnym dla sektora prywatnego  poziomie. Sukces ten nie był by możliwy gdyby nie ciężka praca i zaangażowanie całego zespołu. Słowa uznania należą się kierownikowi projektu – Marcinowi Miedzińskiemu – za profesjonalne przeprowadzenie projektu oraz osiągnięcie wyśmienitych efektów. Raport końcowy z oceny projektu będzie doskonałym materiałem do pracy nad dalszym udoskonalaniem funkcjonowania Biura Zarządzania Projektami.

Artur Gliwicki, Dyrektor Projektu, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Udział w Nagrodzie pozwolił na profesjonalne porównanie przyjętych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. metod zarządzania projektami z innymi przedsięwzięciami. Potwierdził, że obraliśmy właściwy kierunek i warto się doskonalić w tym obszarze, by nadal zmieniać kolej na dobre. Jesteśmy dumni z miejsca w tak zaszczytnym gronie laureatów Nagrody.

Mariusz Deląg, kierownik Inżynierii Produkcji i Infrastruktury Technicznej
Niezmiernie cieszy nas główna nagroda w ogólnopolskim konkursie IPMA, którą otrzymaliśmy za projekt „wdrożenie do produkcji opla astry piątej generacji”. Szczególnie ważne dla nas jest to, że praca całego zespołu zaangażowanego w projekt została doceniona, a nasze istniejące procesy projektowe zasłużyły na wysokie noty wśród niezależnych asesorów. To również spora motywacja do wysiłku przy następnych projektach, które będziemy wdrażać. Chcemy, żeby doskonałość w projekcie była dewizą firmy GMMP, a współpraca w ramach organizacji IPMA przyczyniała się również do budowania doświadczenia w zarządzaniu projektami i pomagała nam ciągle doskonalić ten proces.

Wojciech Szwejkowski, Dyrektor Biura Technicznego Porr Polska Infrastructure SA
Wystartowaliśmy w konkursie IPMA na najlepiej zarządzany projekt pierwszy raz. Dokumenty, które były wymagane do złożenia wniosku aplikacyjnego pokazywały wyraźnie nasz cały proces decyzyjny- w dobrych, ale też i w błędnych decyzjach. Remont Mostu Łazienkowskiego - który dla nas był sukcesem organizacyjnym wcale nie musiał znaleźć się w gronie nagrodzonych firm. Tym większe było nasze zaskoczenie, że fachowcy w tej branży docenili nasz sukces. Do ostatniej chwili nie byliśmy pewni wygranej. Startując w kolejnej edycji konkursu będziemy chcieli pokazać, ze nasza wygrana nie była przypadkowa, ale jest wynikiem stałych udoskonaleń naszej organizacji pracy.

Maria Lasek, Kierownik Projektu "Innowacyjne technologie w przemyśle meblarskim – budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowy Styl Sp. z o.o. oraz wdrożenie innowacyjnych produktów na rynku europejskim", Grupa Nowy Styl
Wygraliśmy! Niesamowite uczucie, satysfakcja i poczucie wykonania dobrej roboty. Zwycięstwo w Konkursie Polish Project Excellence Award i tytuł "Najlepiej zarządzanego Projektu w Polsce w roku 2015" to sukces całego zespołu projektowego i wszystkich, którzy nas wspierali w całej Grupie Nowy Styl. Wyróżnienie jest bardzo prestiżowe, ocena projektów przeprowadzana obiektywnie i na bardzo wysokim poziomie przez wykwalifikowanych Asesorów – to wszystko sprawia, że pękamy z dumy, że to właśnie my otrzymaliśmy to wyróznienie. Nagroda ta jest potwierdzeniem dojrzałości projektowej naszej organizacji.

Tomasz Hamara, Kierownik Projektu "ProXXI - Provident XXI wieku", Provident Polska
Zwycięstwo w Konkursie Polish Project Excellence Award i przyznanie tytułu Najlepiej zarządzanego projektu w Polsce w roku 2014 to ogromny sukces całego zespołu projektowego ProXXI i wszystkich osób, które wspierały wdrożenie projektu w Provident Polska. Jestem dumny z tego prestiżowego wyróżnienia. Wykorzystanie modelu Project Excellence do oceny projektu, pozwalającego na ocenę szeroko rozumianych rezultatów oraz samego procesu zarządzania projektem potwierdziło 
doskonałą realizację przedsięwzięcia. Niewątpliwie sukces ProXXI to efekt niesamowitego zaangażowania całej grupy projektowej Providenta oraz wykorzystanie najlepszych praktyk w zarządzaniu projektami.

Tomasz Barczyk, Senior Project Manager, Grupa Allegro
Nagroda Polish Project Excellence Award to ogromny sukces całego Zespołu projektowego, Grupy Allegro, a także mój osobisty. To wyróżnienie utwierdza mnie w przekonaniu, że na doskonałość w projektach składa się wiele elementów, nie zawsze oczywistych, oraz że warto pracować nad dojrzałością projektową w organizacji.

Michał Rączka, Dyrektor IT - CEE, Grupa Allegro
Nagroda IPMA to bardzo duże wyróżnienie dla zespołu projektowego, a także dla wszystkich osób związanych z projektami w Grupie Allegro. Pokazuje nam, że praca na rzecz doskonalenia i profesjonalnego zarządzania projektami daje efekty. Uzyskana dojrzałość projektowa pozwala nam na bycie liderem w branży. Jestem bardzo dumny z nagrody, która daje nam także porównanie przez niezależne grono asesorów do innych branż.

Marcin Herra, Prezes PL.2012
Cenię sobie tę nagrodę, dlatego że proces ewaluacji jest prowadzony na bardzo wysokim poziomie i w oparciu o bardzo zaawansowane kryteria. 

Rafał Gajcy, Kierownik Release oraz FastTrack PTK
Dojście do finału w Konkursie w 2010 r. oraz zwycięstwo w 2011 było dla mojej osoby, a przede wszystkim mojego Zespołu, ogromnym zaszczytem. Sukcesy te utwierdziły mnie w przekonaniu, że zadania, które wykonujemy  są realizowane z najwyższą starannością i są odpowiednio doceniane przez innych.

Wojciech Karczewski, Orange Polska
Nagroda w Konkursie IPMA utwierdziła mnie w przekonaniu, że sprawy dotyczące obszaru zarządzania projektami w Orange Polska idą w dobrym, wyznaczonym wcześniej kierunku. Jest to bardzo prestiżowa i ceniona nagroda, dlatego jestem niezwykle dumny, że dotarliśmy w konkursie tak daleko.

Sebastian Nogas, Orange Polska, FastTrack PTK
Zwycięstwo w konkursie PPEA dla PTK Centertel za projekt FastTrack PTK to ogromny sukces całego Zespołu. Jestem z tego wyróżnienia niezwykle dumny. To dla mnie wielki zaszczyt i zachęta do dalszej pracy na rzecz Orange Polska.

Marek Sodolski, Dyrektor Generalny Amway Poland
Zdobycie Nagrody PE Award przyznawanej przez SPMP wzmocniło przekaz, iż Amway jest liderem w zastosowaniu nowoczesnych narzędzi biznesowych w sprzedaży bezpośredniej.