IPMA Young Crew Polska

 

IPMA Young Crew Poland (IPMA YC Poland) to międzynarodowa organizacja non-profit działająca w ramach International Project Management Association Polska, bezpośrednio współpracująca z Young Crew International. IPMA Young Crew istnieje w kilkudziesięciu krajach i zrzesza kilkadziesiąt tysięcy członków na całym świecie.

Społeczność IPMA Young Crew tworzą pasjonaci dziedziny zarządzania projektami, których celem jest nieustanny rozwój oraz pozyskiwanie kompetencji właściwych dla project managera. Zespół IPMA YC stanowią dynamiczne osoby: studenci, absolwenci, asystenci project managerów, junior project managerowie i project managerowie do 35-tego roku życia.

Nadrzędnym celem IPMA Young Crew jest promowanie wiedzy o zarządzaniu projektami w środowisku ludzi kształcących się oraz stawiających swoje pierwsze kroki na ścieżce kariery zawodowej. Organizacja jest miejscem wymiany doświadczeń, a także źródłem najbardziej aktualnych informacji w temacie kierowania projektami. Nasi członkowie mają możliwość nawiązywania kontaktów w środowisku zarządzania projektami, pozyskiwania cennego doświadczenia w pracy w zespole projektowym oraz doskonalenia swoich umiejętności podczas dedykowanych wydarzeń o wysokim poziomie merytorycznym.

W IPMA Young Crew swoje miejsce odnajdą zarówno project managerowie z doświadczeniem projektowym, jak i osoby dopiero zaczynające odkrywać w sobie zapał do PMu.

Jako organizacja łącząca różne środowiska związane z zarządzaniem projektami nasze działania skoncentrowane są na kilku płaszczyznach:

  • tworzymy warunki dla wzajemnej wymiany wiedzy i doświadczeń między project managerami różnych branż poprzez spotkania i szkolenia,
  • umożliwiamy poszerzanie sieci kontaktów w gronie osób zarządzających projektami,
  • podnosimy kluczowe umiejętności młodych project managerów poprzez możliwość uczestnictwa w szkoleniach (informacje, rabaty lub bezpłatne uczestnictwo),
  • informujemy o najnowszych inicjatywach i wydarzeniach w branży.

Współpracujemy z ośrodkami naukowymi oraz Studenckimi Kołami Naukowymi:

  • wspieramy transfer wiedzy między biznesem a ośrodkami naukowymi poprzez uczestnictwo w inicjatywach badawczych oraz projektach edukacyjnych,
  • angażujemy i wspieramy Studenckie Koła Naukowe w zakresie docierania do partnerów biznesowych, naukowych i instytucjonalnych,
  • służymy opieką i wsparciem merytorycznym dla inicjatyw naukowych i akademickich.

Jeżeli interesujesz się zarządzaniem projektami, chcesz doskonalić swój warsztat i spotkać wielu ciekawych ludzi – dołącz do nas!