Wytyczne Kompetencji Indywidualnych IPMA ICB v4.0 już w polskiej wersji!

ICB4 (IPMA Individual Competence Baseline, wersja 4) to zrewidowany i rozszerzony standard kompetencji indywidualnych, różniący się znacząco w porównaniu do poprzednich wersji.

ICB4 wyznacza standard dla trzech domen: Projektu, Programu i Portfela.  Przedstawiamy obecnie standard kompetencji w wersji polskiej dla Zarządzania Projektami.

Kompetencje zostały podzielone na 3 obszary, których nazwy i zawartość zmieniono i rozszerzono w porównaniu do poprzednich wersji.

Obszar kompetencji kontekstowych to „Perspektywy”, obszar kompetencji ludzkich i zachowań społecznych to „Ludzie”, natomiast obszar kompetencji technicznych to „Praktyka”. W każdym z tych obszarów dodano też nowe kompetencje, a do każdego elementu kompetencji przedstawiono wskaźniki.

Wytyczne Kompetencji Indywidualnych - cz.1 Zarządzanie Projektami - plik PDF tutaj.
Wytyczne Kompetencji Indywidualnych - cz.2 Zarządzanie Programami - plik PDF tutaj.
Wytyczne Kompetencji Indywidualnych - cz.3 Zarządzanie Portfelami - plik PDF tutaj.


Część 1, Zarządzanie Projektami można nabyć w wersji drukowanej. Cena: 63 zł (z VAT) + koszt wysyłki 20 zł.

Płatność przelewem na konto IPMA Polska + zamówienie emailem: zgłoszenie chęci zakupu wraz z danymi do faktury i wysyłki pocztą proszę wysłać na adres biuro@ipma.pl i wykonać przelew kwoty 83 zł (z kosztem przesyłki) na konto nr:
 
Nr konta: 92 1600 1462 1824 1322 5000 0001  (BNP Paribas Bank Polska SA)

dopisując w tytule przelewu: "ICB 4.0”.

Zachęcamy do zapoznania się z oryginałem w j. angielskim : do pobrania ze strony http://products.ipma.world/

Uwaga! Certyfikacje według obecnie obowiązujących zasad będą przeprowadzane do 31 października 2018r. Od 1 listopada 2018 roku egzaminy IPMA-4-L-C (na poziomie A,B,C,D) będą przeprowadzane już według Wytycznych Kompetencji IPMA ICB 4.0. Więcej informacji pojawi się wkrótce na naszej stronie w zakładce Certyfikacja.