Global eCollaboration Competition

GeCCo – o co chodzi?

Projekt Global eCollaboration Competition został zainicjowany przez IPMA Young Crew International. Jest to międzynarodowy konkurs, w którym może wziąć udział każde zrzeszone Young Crew. Celem tego przedsięwzięcia jest ulepszenie kontaktów pomiędzy poszczególnymi oddziałami YC na całym świecie.
Konkurs kierowany jest do wszystkich członków Young Crew, bez względu na ich doświadczenie w pracy jako project manager.
Podczas tego pionierskiego wydarzenia 98 członków Young Crew będzie miało okazję zmierzyć się w rozgrywce, poprzez rozwiązane case study.  W ciągu 24 godzin każdy międzynarodowy zespół będzie rozwiązywał przedstawiony problem i następnie przedstawi komisji swoje strategiczne rozwiązanie, na podstawie którego zostanie wybrany zwycięzca. Wirtualna komunikacja, dynamika grupy w rozproszonym zespole, zarządzanie zespołem wielokulturowym z różnych stref czasowych – to niektóre czynniki, które sprawiają, że ten konkurs jest wyjątkowy.
Przebieg konkursu

W pierwszym etapie do GeCCo zgłaszają się członkowskie Young Crew, które wyrażają chęć wzięcia udziału w konkursie. W pierwszej edycji (GeCCo 2012) zgłosiło się 14 państw.
Kolejnym krokiem będzie rejestracja uczestników, oddzielna dla każdego kraju. Z każdego Young Crew może wziąć udział 7 członków. Szczegóły rejestracji oraz formularz rejestracyjny zostaną opublikowane wkrótce.
Etap zgłoszeń uczestników do konkursu w Polsce kończy się 20 lipca 2012. Uczestnicy zakwalifikowani do GeCCo 2012 zostaną ogłoszeni 1 sierpnia 2012.
Finałowa rozgrywka odbędzie się we wrześniu, podczas weekendu – dokładna data zostanie podana wkrótce. Na samym początku uczestnicy zostaną dobrani w zespoły (osoby z jednego państwa zostaną rozdzieleni do różnych zespołów). Po tym podziale zespoły dostaną szczegółowy opis case study, nad którym będą pracować podczas kolejnych 24 godzin. Na końcu każdy z zespołów zaprezentuje swoje rozwiązanie międzynarodowemu jury, które będzie wybierało zwycięską drużynę.
Podczas rozgrywki odbędą się wystąpienia (online) ekspertów,  mających doświadczenie w pracy w rozproszonych zespołach. W trakcie wystąpień będzie możliwa dyskusja z ekspertami i zdobycie pomocnych wskazówek.
Więcej informacji na stronie