Spotkanie Śląskiej GR - Podstawy cyberbezpieczeństwa dla Project Managerów

Data: 
2020-01-28 18:00 - 20:00

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska. 28 stycznia 2020 roku o godz. 18.00 na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej (ul. Roosevelta 26, Zabrze) będziemy rozmawiać o Podstawach cyberbezpieczeństwa dla Project Managerów.

W trakcie wykładu konwersacyjnego zostaną przedstawione podstawy bezpieczeństwa informatycznego – triada CIA (poufność, integralność i dostępność) i o co chodzi w praktyce. Ponadto, poruszona zostanie kwestia zagrożeń dla biznesu, przemysłu i zwykłego użytkownika sieci - kto atakuje (motywacje), przykłady cyberataków, wektory ataków (z naciskiem na phishing), cyber killchain. Podczas spotkania spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: Co można zrobić aby firma, przemysł i zwykły użytkownik działali w sposób cyberbezpieczny?

Naszym gościem będzie Stefan Bednarczyk z firmy TEKNISKA POLSKA Przemysłowe Systemy Transmisji Danych Sp. z o.o., mgr inż. elektronik, certyfikowany inżynier sieciowy, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa, posiadający ponad 20 letnie doświadczenie w administrowaniu sieciami i systemami IT.

 

Serdecznie zapraszamy

Rada ŚGR IPMA Polska