Projekty innowacyjne

Data: 
2016-03-31 18:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska. Tym razem tematem spotkania będą Projekty innowacyjne. Określenie innowacyjny w stosunku do projektów bywa często nadużywane. Wszędzie gdzie zaangażowane są zaawansowane technologie musi pojawić się określenie innowacyjny. Projekt innowacyjny opiera się na nowym, bądź lepszym sposobie dostarczania wartości. Czym jeszcze charakteryzują się projekty innowacyjne? Jak radzić sobie z charakterystyczną dla innowacji cechą czyli oporem przeciwko zmianom? Na te i inne pytania będą próbowali odpowiedzieć zaproszeni goście - spotkanie będzie miało formę panelu eksperckiego (udział wezmą eksperci świata nauki, administracji i biznesu), który poprowadzi wiceprzewodniczący ŚGR, Seweryn Tchórzewski.

Spotkanie odbędzie się 31 marca 2016 roku o godz. 18.00 w budynku Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach, przy ul. Stefana Banacha 7.

Serdecznie zapraszamy!

 

Relacja ze spotkania

Co oznacza innowacyjność dla organizacji, z jakimi barierami możemy się spotkać w realizacji działań innowacyjnych oraz jak pracownicy postrzegają innowacje a jak je postrzega kierownictwo. Z projektami innowacyjnymi zaznajamiali nas w Gliwicach Anna Miśkiewicz, starszy specjalista - koordynator w Wydziale wyboru i kontraktacji EFRR Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości oraz Jakub Rudner, Project Manager z firmy Flytronic z Gliwic.

Zdefiniowanie innowacyjności jest sprawą trudną, a jeszcze trudniejszą jest prowadzenie projektów z zakresu badań i rozwoju. Mamy nadzieję, że takie spotkania pomogą obrać pewną drogę, wypracować sposób na innowacje.

Serdecznie dziękujemy osobom, które przybyły.