V spotkanie MGR - relacja

W dniu 6 kwietnia 2016 r. we współpracy z naszym Partnerem Strategicznym - Wyższą Szkołą Europejską w Krakowie - zorganizowaliśmy V spotkanie Małopolskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska. Spotkanie poprowadził Krzysztof Witkowski – kierownik merytoryczny studiów podyplomowych z Zarządzania Projektami na Wyższej Szkole Europejskiej (zachęcamy do zapoznania się z ofertą studiów), asesor w światowym projekcie IPMA Project Excellence Award, autoryzowany trener IPMA Polska, członek KS Cert IPMA Polska.

Tematem prelekcji był system certyfikacji IPMA w ujęciu praktycznym.

W pierwszej części szkolenia Uczestnicy dowiedzieli się czym jest system certyfikacji IPMA oraz jakie umiejętności kierownika projektu weryfikuje.

W dalszej, warsztatowej części spotkania Prelegent zaprezentował przykładowe zadania pojawiające się na egzaminie certyfikacyjnym – wskazał trudności najczęściej pojawiające się podczas tworzenia diagramu sieciowego, wykorzystania metody Earned Value oraz obliczania prawdopodobieństwa wystąpienia ryzyka w projekcie, wraz ze szczegółową analizą możliwych rozwiązań.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 60 osób – byli to zarówno studenci, osoby rozpoczynające swoją karierę w dziedzinie zarządzania projektami, jaki i doświadczeni project managerowie. Duża część zgromadzonych osób już w tym roku planuje podejść do egzaminu certyfikacyjnego IPMA.

Mamy nadzieję, że spotkanie będzie dla Uczestników ważnym krokiem na drodze do stania się certyfikowanymi project managerami :)

Kolejne spotkanie Małopolskiej Grupy Regionalnej już 18 maja – niebawem więcej informacji. Serdecznie zapraszamy!