Małopolska Grupa Regionalna zaprasza na wykład "Życie w projekcie. Jak projektyzacja zmienia ludzi, organizacje i społeczeństwa?"

Zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie, który poprowadzi Pani dr Beata Jałocha z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Temat wykładu brzmi: 

Życie w projekcie. Jak projektyzacja zmienia ludzi, organizacje i społeczeństwa?

Projektyzacja jest zjawiskiem polegającym na tym, że powtarzalne działania zastępuje się unikatowymi, jednorazowymi formami – projektami. W ostatnich dziesięcioleciach możemy zaobserwować, że procesy te są coraz bardziej intensywne. Projektyzacji podlegają już nie tylko organizacje, które robią coraz więcej projektów i organizują swoje prace tak, aby jak najsprawniej realizować kolejne przedsięwzięcia. Projektyzacja dotyka także osób indywidualnych – któż z nas obecnie nie robi jakichś prywatnych „projektów”? Badania pokazują, że w sposób projektowy zaczynają myśleć całe społeczeństwa i w ten sposób tworzą się społeczeństwa sprojektyzowane – wierzące, że przy pomocy projektów można rozwiązać każdy, nawet bardzo skomplikowany problem. Czy aby na pewno?

Jakie konsekwencje niesie dla nas sprojektyzowanie życia prywatnego i zawodowego? Czym charakteryzuje się życie w „społeczeństwie projektu”? Jak zarządzanie projektami niepostrzeżenie zmienia świat, w którym żyjemy? Między innymi te kwestie poruszymy podczas spotkania.

 

Wykład rozpocznie się w dn. 8 lutego 2018 r. (czwartek) o godz. 17:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, ul. Rakowicka 27, pawilon C, sala E (I piętro).

Udział w wykładzie dla zapisanych osób jest bezpłatny. Prosimy o przybycie 10-15 minut przed rozpoczęciem wykładu.

 

Za udział w wykładzie można uzyskać 6 punktów JAP, które są niezbędne przy przedłużeniu certyfikacji IPMA na każdym poziomie.

 

Organizatorami wykładu są:

  • Katedra Procesu Zarządzania, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Małopolska Grupa Regionalna IPMA Polska

 

Link do zapisu na wykład: https://kpz.uek.krakow.pl/limesurvey/index.php/954642/lang-pl