Seminarium Dolnośląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska - 01.12.2016, Wrocław

W jaki sposób zarządzać projektami przemysłowymi stosując metodykę modułową opartą na koncepcji łańcucha krytycznego?
Na przykładzie projektu modernizacji bloku 12 w Elektrowni Bełchatów,      na to pytanie odpowie Pani dr inż. Katarzyna Marek-Kołodziej.


1.12.2016, godz. 18:00, hotel Jana Pawła II we Wrocławiu

 

Zapraszamy na kolejne otwarte seminarium Dolnośląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska sponsorowane przez firmy: ELEKTROTIM S.A. oraz PROCOM System S. A. W ramach tematu "Zarządzanie Projektami Przemysłowymi”, swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się:

Pani dr inż. Katarzyna Marek-Kołodziej, asystent w Katedrze Zarządzania Projektami Instytutu Innowacyjności Procesów i Produktów na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.

Tematem prezentacji będzie omówienie projektu zarządzanego za pomocą metodyki modułowej opartej na teorii łańcucha krytycznego. W pierwszej kolejności zostaną przedstawione fazy rzeczywistego projektu zrealizowanego  w Elektrowni Bełchatów i przyporządkowane do nich moduły ze szczególnym uwzględnieniem nowatorskiego podejścia do ich budowy. W kolejnym punkcie prezentacji zapoznamy się z zarządzaniem projektem w jego fazie planowania, realizacji i kontroli. Prezentację podsumują wyniki analizy skuteczności zastosowanej metodyki i wskaźniki efektywności projektu.

W ramach HydeParku z prezentacją dot. "Zarządzania Projektami Studenckimi” wystąpi:

Pan Mateusz Trzeciak, project manager (PRINCE2, AgilePM), doktorant nauk o zarządzaniu na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej.

Tematem prezentacji będzie omówienie zasad efektywnego zarządzania projektami studenckimi w porównaniu z projektami zarządzanymi w praktyce biznesowej. Pan Mateusz przedstawi przykłady projektów studenckich, skalę ich złożoności oraz zasady zarządzania.

AGENDA

17:30

Networking

18:00

Powitanie; newsy z IPMA

Artur Marsy – Przewodniczący DGR IPMA Polska

18:15


Projekt modernizacji bloku 12 Elektrowni Bełchatów jako przykład zastosowania modułowej metodyki zarządzania projektem opartej na koncepcji łańcucha krytycznego.

Katarzyna Marek-Kołodziej

19:15

Przerwa

19:30


Hydepark: Efektywne zarządzanie projektami - studenci vs. praktycy. 
Mateusz Trzeciak

20:15

Podsumowanie seminarium
Artur Marsy - Przewodniczący DGR IPMA Polska

Tematyka spotkania obejmuje następujące elementy kompetencji wg Wytycznych Kompetencji IPMA (NCB3.0) stanowiących podstawę certyfikacji IPMA-4-L-C:

  • 1.01 Sukces zarządzania projektem, 
  • 1.03 Wymagania i cele projektu, 
  • 1.06 Organizacja projektu, 
  • 1.08 Rozwiązywanie problemów, 
  • 1.09 Struktury projektu, 
  • 1.11 Czas i etapy projektu, 
  • 1.12 Zasoby, 1.15 Zmiany, 
  • 1.18 Komunikacja, 
  • 1.19 Rozpoczynanie, 
  • 1.20 Zamykanie, 
  • 2.01 Przywództwo, 
  • 2.02 Zaangażowanie i motywacja,  
  • 2.06 Otwartość, 
  • 2.07 Kreatywność, 
  • 2.08 Zorientowanie na wyniki, 
  • 2.09 Sprawność, 
  • 2.10 Konsultowanie, 
  • 3.01 Orientacja na projekty, 
  • 3.08 Zarzadzanie zasobami ludzkimi.
Zarejestrowani uczestnicy spotkania, posiadacze certyfikatów IPMA uzyskują 6 JAP (Jednostka Aktywności Projektowej), wymagane przy recertyfikacji.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny - obowiązuje rejestracja. Pierwszeństwo udziału w spotkaniu mają członkowie IPMA Polska, pozostali zainteresowani - w miarę wolnych miejsc, zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

Link do rejestracji:
https://www.eventbrite.com/e/spotkanie-dolnoslaskiej-grupy-regionalnej-ipma-zarzadzanie-projektami-przemysowymi-tickets-29646409208?aff=eac2


PRELEGENCI

dr inż. Katarzyna Marek - Kołodziej, asystent w Katedrze Zarządzania Projektami Politechniki Opolskiej. Posiada tytuł Certified Project Management Associate. Jej zainteresowania naukowe obejmują problematykę zarządzania projektami w szczegól­ności dotyczące metod i technik wspomagających zarządzanie projektami,głównie zastosowanie metody łańcucha krytycznego CCPM (Critical Chain Project Management) w dużych projektach. Jest autorką lub współautorką czterdziestu publikacji naukowych oraz uczestnikiem wielu projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej umożliwiających transfer wiedzy z nauki do prze­mysłu. Współpracuje z przedsię­biorstwami w zakresie wdrożeń innowacyj­nych rozwiązań z zastosowaniem podejścia projekto­wego do zarządzania zleceniami usługowo- produkcyjnymi oraz systemów zarządzania jakością.


Mateusz Trzeciak, project manager (PRINCE2, AgilePM) i naukowiec, doktorant nauk o zarządzaniu, praktyk zarządzania, członek i działacz stowarzyszeń branżowych (IPMA, PMI), autor lub współautor kilku publikacji naukowych, analityk, dydaktyk, publicysta,  w wolnych chwilach fan rozrywki elektronicznej.

 

 

Zachęcamy również do zapoznania się z podsumowaniem z ostatniego seminarium DGR IPMA w dniu 6.10.2016, prowadzonego przez p. dr Marcina Żmigrodzkiego nt. "Samoorganizowania się Zespołów Projektowych.


SPONSORZY WYDARZENIA

ELEKTROTIM S.A. wykonuje instalacje i sieci elektryczne oraz elektroenergetyczne, jak również systemy automatyki dla budownictwa, przemysłu i energetyki. Misja ELEKTROTIM S.A. brzmi: "BEZPIECZNIE DOSTARCZAMY WARTOŚCI ISTOTNE DLA KLIENTÓW". Spółka podejmuje się realizacji różnorodnych zadań – od projektów budowlanych, przez wykonawstwo i serwis instalacji elektrycznych i słaboprądowych, wykonawstwo sieci elektrycznych i energetycznych, teletechnicznych, budowę linii i stacji WN, produkcję rozdzielnic elektrycznych, produkty związane z inżynierią ruchu drogowego - aż po zarządzanie wielobranżowymi projektami. Spółka aktywnie uczestniczy w realizacji projektów w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, udzielając wsparcia rzeczowego i finansowego w zakresie ochrony zdrowia, edukacji, kultury i sportu. Od wielu lat Spółka prowadzi program „ELEKTROTIM Szkołom”. Elementem programu jest m.in. autorski konkurs pod nazwą „Elektryzująca Pasja”, skierowany do uczniów szkół technicznych. ELEKTROTIM od lat wspiera działania sportowe młodzieży.

PROCOM SYSTEM S.A. działa na polskim rynku od 1989 r., oferując kompleksową realizację zadań z zakresu automatyki przemysłowej, instalacji elektrycznych, instalacji niskoprądowych, systemów ochrony środowiska oraz autorskich aplikacji informatycznych. Wysoki poziom usług jest wynikiem stosowania niezawodnych urządzeń renomowanych firm, wykorzystywania najnowszych technologii oraz wysokich kwalifikacji naszych specjalistów. Wśród dotychczasowych Klientów PROCOM SYSTEM znajduje się wiele polskich i zagranicznych przedsiębiorstw.