Podsumowanie spotkania Dolnośląskiej Grupy Regionalnej

Agile w przemyśle  - droga do katastrofy czy sposób na sukces?

Po kilku miesiącach przerwy wracamy do naszych spotkań w ramach cyklu „Seminaria DGR” – nowe miejsce #Centrum Historii i nowe niespotykane zagadnienia i doświadczenia!

Jest to powrót w wyjątkowym stylu: #Grzegorz Siarka i #Agile w całkiem niespotykanej odsłonie. Grzegorz opowiedział o swoim doświadczeniu pracy w projekcie, gdzie zakład produkcyjny stawiany był dla już sprzedanych urządzeń, które nawet nie były jeszcze zaprojektowane! Choć nie mieliśmy tu do czynienia z najbardziej znanymi zwinnymi metodykami, mogliśmy usłyszeć o bardzo ciekawym systemie pracy na dwóch #backlog, jednym zbudowanym z założeń i drugim z faktów. Po potwierdzeniu założenia stawały się faktami, na których można było budować konkretne elementy zakładu, ale jak to bywa w życiu oba zbiory były płynne. Sam system oraz towarzyszące mu inne okoliczności stanowiły niesamowitą mieszankę w której musieli się poruszać Grzegorz i Jego ekipa.

Jednak to co zrobiło największe wrażenie podczas spotkania to szczerość z jaką te doświadczenia zostały nam przekazane. Czy #agile w przemyśle to sposób na sukces ?– nie wiemy, bo to spotkanie nie dało jednoznacznej odpowiedzi. Pokazało wiele plusów, ale i mnóstwo minusów, a przede wszystkim konsekwencji: ryzyka, wypalenia, zmian w zespole, walki z utratą motywacji. Było to wystąpienie, w którym nie było koloryzowania i niedopowiedzeń, a Prelegent przedstawił nam swoje doświadczenia sauté i wprost.

To spotkanie było tylko i aż prologiem, zarówno do całego cyklu spotkań w tym roku, jak i w szczególności do zgłębiania zagadnień #agile w przemyśle.

#Grzegorz Siarka jeszcze raz dziękujemy za Twoją otwartość i chęć do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem!