Management 3.0 - Agile Leadership Practices

Data: 
2014-01-28 18:15 - 20:30

Rada Mazowieckiej Grupy Regionalnej IPMA Polska oraz Akademia Zarządzania Projektami ORANGE zapraszają Państwa na seminarium Management 3.0 – Agile Leadership Practices

Seminarium ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków IPMA Polska. 

Termin: wtorek 28 stycznia 2014r., godzina 18:15 

Miejsce: Miasteczko ORANGE, Aleje Jerozolimskie 160, budynek główny E "Powiśle", sala na parterze E_0_CKabc "Wisła" – na prawo korytarzem od głównego wejścia.

 

 Program seminarium

„Management 3.0 – Agile Leadership Practices”

MGR IPMA Polska – 28 stycznia 2014


Idea “Management 3.0 – Agile Leadership Practices”

 

Agile leadership practices, czyli praktyki zwinnego przywództwa i zarządzania to – naszym zdaniem – klucz do sukcesu projektów realizowanych we współczesnym środowisku biznesowym.

Agile-owe zarządzanie/przywództwo połączone z umiejętnym stosowaniem „twardych” technik zwinnych zapewniło sukces projektów software development (wytwarzania oprogramowania). Środowisko biznesowe z coraz krótszymi terminami dostarczenia złożonych produktów i coraz bardziej wyrafinowanymi oczekiwaniami klientów, wymagające wysoko wykwalifikowanych specjalistów – pracowników wiedzy,  to teraz codzienność praktycznie większości branż.

Jak filozofię  i konkretne techniki Agile-owego zarządzania i przywództwa – sprawdzone w projektach wytwarzania oprogramowania - zastosować w kierowaniu firmą, działem lub departamentem oraz zespołem specjalistów? Pierwszą publikacją adresującą te pytania jest książka Jurgena Appelo „Management 3.0” prezentująca koncepcję zwinnego przywództwa – agile leadership.

Na czym więc polega zwinne przywództwo i zarządzanie? Jakie są jego praktyki? Jak mogą być zastosowane zarówno przez project managerów, jak i menedżerów zespołów, działów, a także dyrektorów mniejszych lub większych firm? Na te pytania odpowiadać będziemy podczas seminarium MGR IPMA Polska w dniu 28 stycznia 2014 roku.

 

Tematyka seminarium

 1. Zmiany w zarządzaniu - dlaczego Management 3.0 i zwinne przywództwo
 2. Koncepcja Management 3.0 i jej elementy
 3. Wewnętrzna motywacja - dlaczego ludzie rano wstają z łóżka
 4. Empowerment – władza dla zespołu
 5. Kanban – samoorganizacja w praktyce
 6. Agile manager/project manager
 7. Zwinna retrospektywa - podsumowanie


Prowadzący seminarium:

Dr Jerzy Stawicki – dyrektor zarządzający i właściciel firmy doradczo-szkoleniowej JS PROJECT (www.jsproject.pl ). Doradza i prowadzi szkolenia w obszarach zarządzania projektami, programami i portfelem projektów, a także budowania PMO i organizacji projektowej.  Ekspert w zakresie standardu PMBOK® Guide oraz metody Łańcucha Krytycznego i TOC, a także metod zwinnych oraz praktycznych zastosowań tych podejść w projektach. Fan praktycznego łączenia metod tradycyjnych, zwinnych, Lean i łańcucha krytycznego.

W okresie 1995-2003 roku pracował w SAP Polska, gdzie m.in. pełnił funkcję kierownika projektów wdrożeniowych SAP i Consulting Managera odpowiadając za metodyki i technologie wdrożeniowe oraz za kierowanie zespołem konsultantów logistycznych. Jednocześnie realizował przeglądy projektów w ramach SAP Review Program i był z ramienia SAP członkiem Komitetu Sterującego kilku projektów wdrożeniowych (TVP SA, NFOŚiGW). Jeszcze wcześniej był kierownikiem projektów wdrożeniowych i konsultantem w ICL Poland oraz Siemens-Nixdorf.

Pierwszy Przewodniczący MGR SPMP (2003-2005); członek założyciel PMI Poland Charter (2003). Posiadacz certyfikatów PMP®, Agile Project Management Practitioner, PRINCE2 Practitioner, Certified Project Manager (IPMA level C) oraz APICS.

Assessor IPMA Project Excellence Award (od 2005), a także Assesor Konkursu Projekt Roku PMI Poland Chapter (od 2011).

 

Agenda seminarium:

 1. 18:15 - 18.20       - Przywitanie  uczestników seminarium
 2. 18:20 - 19.50       - Management 3.0 – Agile Leadership Practices
 3. 19:50 - 20.15       - Pytania i dyskusja
 4. 20:15 - 20.20       - Zakończenie
 5. 20:20                   - Czas na networking

 

Uwagi:

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Z uwagi na wymagania bezpieczeństwa w Miasteczku ORANGE, wymagana jest rejestracja poprzez formularz poniżej, najpóźniej do końca dnia 27 stycznia 2014. Osoby nie zarejestrowane nie będą wpuszczone na seminarium. Prosimy przy rejestracji podać aktualny adres e-mail! Przy wejściu na seminarium wymagane jest posiadanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. 

Lokalizacja

Miasteczko ORANGE
Aleje Jerozolimskie 160
Warszawa
Poland
ZałącznikWielkość
Program MGT 3 0 MGR 2014 01 28.pdf122.8 KB

Signups closed for this Artykuł grupy regionalnej

Lokalizacja

Javascript is required to view this map.