Podsumowanie wizyty studyjnej Dolnośląskiej Grupy Regionalnej

W dniu 19 czerwca 2018 r. podczas kolejnej wizyty studyjnej Dolnośląska Grupa Regionalna IPMA gościła w firmie 3LP S.A. w Siechnicach koło Wrocławia. 3LP to jedno z największych centrów logistycznych w Polsce, oferujące zautomatyzowany outsourcing usług logistycznych podmiotom z sektora e-handlu.

Gospodarzem naszej grupy był Pan Piotr Susz, menadżer operacyjny projektów logistycznych. Pan Piotr wprowadził naszą grupę w specyfikę działalności centrum logistycznego, przedstawił historię rozwoju działalności biznesowej i długoterminowych planów na przyszłość spółki. Firma postawiła na najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, informatyczne i automatyzację.

Z pewnością wyróżnikiem firmy 3 LP jest indywidualne podejście do klienta i świadczenie - oprócz palety usług logistycznych, również audyt, doradztwo oraz interim management dla działów logistycznych firm.

Szczególnie interesująca podczas zwiedzania Centrum była jedna z czterech istniejących na świecie instalacji systemu Shuttle firmy SSI Schaefer-CUBY. System ten, działający w systemie "towar do człowieka", umożliwia w 50 000 lokalizacjach składować produkty i wykonywać pobierania bezpośrednio do kuwet lub kartonów z zamówieniami klienta z szybkością do 1000 pobrań na godzinę przez jedną osobę.

 

 

W ramach wizyty zaprezentowane zostało również case study projektu implementacji klienta z e-biznesu w ramach logistyki kontraktowej. Ze szczególnym zainteresowaniem zapoznaliśmy się z tego typu projektem, dla którego charakterystycznym aspektem była sezonowość usługi przyjmowania dostaw od dostawców klienta i wysyłek do klienta końcowego.

Serdecznie dziękujemy naszemu gospodarzowi za zaangażowanie w trakcie wizyty, jego otwartość na dzielenie się doświadczeniem i gratulujemy tak obszernej wiedzy i doświadczenia w branży logistycznej.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu