Małopolska Grupa Regionalna

Naszym celem jest upowszechnianie najlepszych praktyk poprzez wymianę doświadczeń wśród osób zajmujących się zarządzaniem projektami oraz integracja środowiska zawodowego poprzez organizowanie cyklicznych spotkań, warsztatów i innych wydarzeń. Działalność Grupy adresowana jest do członków IPMA Polska z obszaru Małopolski oraz do wszystkich osób chcących poszerzać swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu zarządzaniem projektami, niezależnie od branży, poziomu zaawansowania w tym zakresie czy przynależności do organizacji. Małopolska Grupa Regionalna współpracuje ściśle z Małopolską Young Crew, zrzeszającą studentów oraz absolwentów zainteresowanych project managementem.

Małopolska Grupa Regionalna IPMA Polska funkcjonuje przy Katedrze Procesu Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Aktualne informacje o działaniach podejmowanych przez MGR.IPMA można znaleźć na tej stronie. Zobacz także:

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkania Małopolskiej Grupy Regionalnej! Aby móc uczestniczyć także w zamkniętych szkoleniach i spotkaniach, zostań członkiem IPMA Polska!

Kontakt: mgr.ipma@kpz.uek.krakow.pl.


W skład Rady Małopolskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska wchodzą:

Przewodniczący Rady: dr hab. Sławomir Wawak

Sławomir WawakUkończył studia w zakresie zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Krakowie (1999, obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie). W 2007 r. uzyskał stopień doktora w zakresie nauk o zarządzaniu. Prowadzi zajęcia związane z tematyką: zarządzania jakością, zarządzania projektami, projektowania systemów zarządzania, systemów informacji menedżerskiej. Równolegle z pracą naukową prowadzi działalność szkoleniową, doradczą i ekspercką. Doradza przedsiębiorstwom, urzędom administracji publicznej i podmiotom prowadzącym działalność edukacyjną w zakresie zarządzania jakością, bezpieczeństwa informacji i doskonalenia systemów zarządzania. Popularyzuje problematykę zarządzania poprzez publikację książek, prowadzony przez siebie blog Jakość zarządzania, portale Encyklopedia Zarządzania i CEOpedia oraz kanał wideo na platformie YouTube.

Z-ca Przewodniczącego Rady: dr Maria Urbaniec

 

Doktor nauk ekonomicznych (tytuł uzyskany w Internationales Hochschulinstitut Zittau / Technische Universität Dresden w Niemczech). Pracownik naukowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w Katedrze Przedsiębiorczości i Innowacji. Autor i współautor wielu publikacji z zakresu zarządzania środowiskiem, ekoinnowacji, zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz przedsiębiorczości małych i średnich przedsiębiorstw. Wykonawca i współwykonawca wielu międzynarodowych projektów naukowych oraz badawczo-rozwojowych realizowanych we współpracy z biznesem i administracją publiczną. Członek licznych organizacji m.in. International Project Management Association Polska, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, International Academy of Business and Economics. Posiada certyfikat IPMA-C (Certified Project Manager).

Zainteresowania: kino, muzyka, sport

Z-ca Przewodniczącego Rady: dr Mariusz Sołtysik

 Mariusz SołtysikPracownik naukowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ekspert zewnętrzny w instytucjach publicznych powołany do oceny projektów inwestycyjnych przedsiębiorstw i instytucji otoczenia biznesu. Praktyczne doświadczenie biznesowe zdobył m.in.: projektując strategie organizacyjne przedsiębiorstwa, opracowując struktury oraz regulaminy organizacyjne. Prowadził także szkolenia z zakresu negocjacji i technik komunikacji. Uczestniczył w doskonaleniu systemów zarządzania i systemów jakości, oceny ryzyka w projekcie oraz w projektach związanych z rozwojem przedsiębiorczości akademickiej.

Autor publikacji z zakresu zarządzania projektami ekonomicznymi i organizacyjnymi oraz zarządzania strategicznego. Uczestnik kursów i szkoleń pn. Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw oraz licznych grantów badawczych. Zainteresowania zawodowe obejmują tematykę projektowania strategii, zarządzania projektami oraz negocjacji.

 

Małopolska Grupa Regionalna zaprasza na wykład "Leading SAFe"

Prelegent z Motorola Solutions poprowadzi ciekawy wykład o wdrażaniu SAFe i jego głównych cechach oraz możliwościach. Jednym z problemów który powstaje w wielkich korporacjach jest skalowanie Agile. Jak zorganizować pracę kilku zespołów w tym samym Scrumie i tworzyć frameworki.

Data: 26-03-2018

Godzina i miejsce: 17:00 – 19:45, UEK Pawilon C sala B

 

Kanban - Małopolska Grupa Regionalna zaprasza na wykład

Wykład jest prowadzony przez  eksperta w zakresie tematyki Kanban. Główne zagadnienia, które zostaną poruszane podczas prezentacji związane są z poprawnym diagnozowaniem problemów, które są spotykane przy tworzeniu oprogramowania oraz jak metoda Kanban pozwala szybko rozwiązać i zapobiec powtarzaniu się błędów.

Data: 13-03-2018

Godzina i miejsce: 17:00 – 19:45, UEK Pawilon B sala 451

 

Scrum - wykład Małopolskiej Grupy Regionalnej

Jedna z najpopularniejszych metodyk Agile – Scrum, zostanie szczegółowo omówiona przez, pracowników Motorola Solution. Prezentacja poświęcona zostanie opisowi metody Scrum w zespołach, które nie są ściśle związane z branżą IT. Prelegenci przedstawią sposób wdrażania owej metody w Motorola Solution w połączeniu z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi działania metody w firmie.Na koniec wykładu będzie przeprowadzony krótki Quiz dla chętnych, którzy chcą sprawdzić swoja wiedzę.

Data: 06-03-2018

Cykl wykładów organizowanych wspólnie z Nokia

W dniu 17 grudnia 2017 r. odbył się wykład Scrum w korporacji. Prelegenci - pracownicy Nokii - pokazali jak można zarządzać dużymi projektami z wykorzystaniem metodyk zwinnych. Omówione zostały metodyki, które pozwalają na ominięcie ograniczeń liczby członków zespołu w Scrum. Pokazano jak to wygląda w praktyce i z jakimi wyzwaniami trzeba się zmierzyć.

Małopolska Grupa Regionalna zaprasza na wykład "Życie w projekcie. Jak projektyzacja zmienia ludzi, organizacje i społeczeństwa?"

Zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie, który poprowadzi Pani dr Beata Jałocha z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Temat wykładu brzmi: 

Życie w projekcie. Jak projektyzacja zmienia ludzi, organizacje i społeczeństwa?

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI INNOWACYJNYMI - Studia podyplomowe

23 marca 2018 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie rozpoczną się dwusemestralne studia podyplomowe nt. Zarządzanie Projektami Innowacyjnymi. Studia są realizowane przez Katedrę Procesu Zarządzania.

Program studiów oraz inne istotne informacje znajdują się na stronie: http://podyplomowe.uek.krakow.pl/

Rekrutacja na studia jest prowadzona w terminie 1.12.2017 r. – 28.02.2018 r.

Pierwsze spotkanie Małopolskiej Grupy Regionalnej w 2018 roku

W dn. 14 stycznia 2018 r. odbędzie się pierwsze w Nowym Roku spotkanie Małopolskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska. Rok rozpoczniemy wykładem "Rola Scrum Mastera", który poprowadzą praktycy, pracownicy firmy Nokia: Karolina Świadek (Scrum Master), Piotr Gumułka (Scrum Master). Wykład będzie kontynuacją i rozwinięciem tematyki poruszanej na poprzednim spotkaniu w dn. 17 grudnia 2017 r. Program wykładu obejmuje: 

- omówienie roli Scrum Mastera

- typowe błędy wynikające z niezrozumienia roli Scrum Mastera

- pożądane cechy Scrum Mastera

Podsumowanie spotkania Małopolskiej Grupy Regionalnej

W dniu 17 grudnia 2017 r. odbył się wykład Scrum w korporacji. Prelegenci - pracownicy Nokii - pokazali jak można zarządzać dużymi projektami z wykorzystaniem metodyk zwinnych. Omówione zostały metodyki, które pozwalają na ominięcie ograniczeń liczby członków zespołu w Scrum. Pokazano jak to wygląda w praktyce i z jakimi wyzwaniami trzeba się zmierzyć.

Wykład poprowadzili: Pan Łukasz Kryński (Line Manager, Nokia) oraz Pani Joanna Adamczyk (Scrum Master, Nokia).

Spotkanie odbyło się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. 

 

Małopolska Grupa Regionalna zaprasza na wykład otwarty Scrum w korporacji

Zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie pt. Scrum w korporacji, który poprowadzą: Pan Łukasz Kryński (Line Manager, Nokia) oraz Pani Joanna Adamczyk (Scrum Master, Nokia).

Spotkanie Członków Małopolskiej Grupy Regionalnej - 11 maja 2017r.

Szanowni Państwo,
W imieniu Rady Małopolskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska pragnę zaprosić wszystkich aktywnych członków grupy do wzięcia udziału w spotkaniu, które rozpocznie się w dniu 11.05.2017 r. o godz. 18:00. W programie spotkania znajdują się:
- wybory przewodniczącego rady w związku z upływającą dwuletnią kadencją,
- omówienie kierunków działań grupy na najbliższy rok.
Warunkiem udziału w głosowaniu jest zgodnie z regulaminem opłacenie składek członkowskich.

Spotkanie Małopolskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska

Data: 
2017-04-03 10:00 - 15:00

Małopolska Grupa Regionalna IPMA Polska zaprasza wszystkich członków na kolejne spotkanie w Krakowie. Tym razem zapraszamy Państwa do bezpłatnego udziału w II seminarium „Zarządzanie projektami”, które odbędzie się w dniu 3 kwietnia 2017 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Seminarium "Mind mapping” (Małopolska IPMA Young Crew przy współpracy z Małopolską Grupą Regionalną)

Serdecznie zapraszamy na seminarium organizowane przez Małopolską IPMA Young Crew przy współpracy z Małopolską Grupą Regionalną.

Prowadzący: Maciej Golmento

Tytuł warsztatu: "Mind mapping”

Agenda:

Seminarium "Przywództwo w zarządzaniu projektami”

Serdecznie zapraszamy na seminarium organizowane przez Małopolską IPMA Young Crew przy współpracy z Małopolską Grupą Regionalną.

Prowadzący: Karolina Jarocka

Tytuł prelekcji: "Przywództwo w zarządzaniu projektami”

Agenda:

VI spotkanie MGR - relacja

18 maja 2016 r.  zorganizowaliśmy szóste już spotkanie Małopolskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska. Naszym gościem był Łukasz Sienkiewicz, członek Zarządu IPMA Polska, który podjął się wyjaśnienia Uczestnikom zawiłości filozofii Agile.

Współpraca z Katedrą Procesu Zarządzania UEK

Z przyjemnością informujemy o nawiązaniu współpracy z nowym Partnerem - Katedrą Procesu Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego!

MGR VI - Agile, czyli metody zwinne w zarządzaniu projektami

Data: 
2016-05-18 17:45 - 19:45

Serdecznie zapraszamy na szóste spotkanie Małopolskiej Grupy Regionalnej, organizowane przy współpracy z naszym Partnerem - Wyższą Szkołą Europejską!

Wyższa Szkoła Europejska

V spotkanie MGR - relacja

W dniu 6 kwietnia 2016 r. we współpracy z naszym Partnerem Strategicznym - Wyższą Szkołą Europejską w Krakowie - zorganizowaliśmy V spotkanie Małopolskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska.

Patronat medialny 4PM.pl

Mamy przyjemność poinformować, że spotkania Małopolskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska zostały objęte patronatem medialnym portalu 4PM.pl!

MGR V / Certyfikacja IPMA – podejście praktyczne

Data: 
2016-04-06 17:45 - 19:45

Serdecznie zapraszamy na piąte spotkanie Małopolskiej Grupy Regionalnej, organizowane we współpracy z naszym Partnerem - Wyższą Szkołą Europejską!

Wyższa Szkoła EuropejskaProwadzący: Krzysztof Witkowski

Tytuł prelekcji: ”Certyfikacja IPMA – podejście praktyczne”

Agenda:

IV spotkanie MGR - relacja

Gościem czwartego już spotkania Małopolskiej Grupy Regionalnej IPMA był Paweł Schmidt z GrupyPM, który opowiedział Uczestnikom o zarządzaniu programem projektów.

Spotkanie odbyło się 3 lutego 2016 roku w Wyższej Szkole Europejskiej im. Tischnera w Krakowie – u naszego Partnera Strategicznego. Raz jeszcze dziękujemy Władzom Uczelni za udostępnienie nam auli.

Subskrybuje zawartość