IV spotkanie MGR - relacja

Gościem czwartego już spotkania Małopolskiej Grupy Regionalnej IPMA był Paweł Schmidt z GrupyPM, który opowiedział Uczestnikom o zarządzaniu programem projektów.

Spotkanie odbyło się 3 lutego 2016 roku w Wyższej Szkole Europejskiej im. Tischnera w Krakowie – u naszego Partnera Strategicznego. Raz jeszcze dziękujemy Władzom Uczelni za udostępnienie nam auli.

Spotkanie przyciągnęło aż 60 Słuchaczy, wśród których znaleźli się zarówno doświadczeni, jak i początkujący project managerowie. Warto podkreślić, że wiedza o zarządzaniu programami projektów nie jest jeszcze w Polsce rozpowszechniona -  tym samym prelekcja Pawła Schmidta przyczyniła się do spopularyzowania tej interesującej koncepcji.

Agenda spotkania obejmowała m. in. ujęcie zarządzania programami jako zarządzania transformacją biznesu, cykl życia programu, organizację programu, model docelowy, zarządzanie korzyściami i planowanie programu.

Seria pytań, która pojawiła się pod koniec spotkania, pozwoliła na pogłębienie tematu na przykładzie realnych problemów z jakimi stykają się Uczestnicy w swojej praktyce zawodowej. Tradycyjnie Słuchacze mieli okazję wyrazić swoją opinię o spotkaniu w ankietach ewaluacyjnych.

Cieszy nas, że coraz więcej osób dostrzega potrzebę rozwoju krakowskiej społeczności zawodowej związanej z kierowaniem projektami. Dzięki temu mamy motywację do organizowania kolejnych spotkań oraz ciągłego ich doskonalenia.

W planach są już kolejne spotkania – wkrótce więcej informacji. Serdecznie zapraszamy!